Altech PIR6WB-1PS-24VDC-T
Spst-no Solid State Relay Screw Din Rail Triac, 2 A, 60 V DC, 230 V AC
Datasheet
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Altech PIR6WB-1PS-24VDC-T.
Master Electronics
Datasheet4 pages12 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Descriptions
Descriptions of Altech PIR6WB-1PS-24VDC-T provided by its distributors.
12V~280V 24V 1 Form A (SPST-NO) 1A Solid State Relays (Triac Output) ROHS
Altech PIR6WB-1PS-24VDC-T Interface Relay, SPST, 1NO, 24VDC Input, 2A Max/240VAC Out, PIR6WB Series