Altech PIR6WB-1PS-24VDC-R01
Altech PIR6WB-1PS-24VDC-R01 Interface Relay, SPDT, 24VDC Input, 0.05A, 30VAC/36VDC, PIR6WB Series
Datasheet
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Altech PIR6WB-1PS-24VDC-R01.
Master Electronics
Datasheet4 pages12 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Descriptions
Descriptions of Altech PIR6WB-1PS-24VDC-R01 provided by its distributors.
RELAY; ELECTROMAG; GOLD-PLATED CONTACTS; 1NO; VOLTAGE 24VDC; 0.3W
RELAY GEN PURPOSE SPDT 50MA 24V