Altech PIR6WB-1PS-24VDC-R
Altech PIR6WB-1PS-24VDC-R Interface Relay, Electromagnetic, RM699BV, 24V DC, 6A, SPDT
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Altech PIR6WB-1PS-24VDC-R.
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet2 pages20 years ago
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Descriptions
Descriptions of Altech PIR6WB-1PS-24VDC-R provided by its distributors.
Interface Relay, Spdt 24Vdc Input, 6A, 250Vac-24Vdc Rohs Compliant: Yes |Altech PIR6WB-1PS-24VDC-R
RELAY; ELECTROMAGNETIC; 1NO; VOLTAGE 24VDC; 0.3W