Altech PIR6W-1PS-24VDC-R
Interface Relay Module, SPDT, 6A, 24VDC, Screw Terminal, Din Rail, PIR6W Series
Datasheet
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Altech PIR6W-1PS-24VDC-R.
Electro Sonic
Datasheet2 pages20 years ago
Inventory History
3 month trend:
-11.72%
Descriptions
Descriptions of Altech PIR6W-1PS-24VDC-R provided by its distributors.
Interface Relay, Spdt 24Vdc Input, 6A, 250Vac-24Vdc Rohs Compliant: Yes |Altech PIR6W-1PS-24VDC-R