Altech PIR6W-1PS-12VDC-O
Spst-no Solid State Relay Screw Din Rail Transistor, 2 A, 60 V DC, 230 V AC
Datasheet
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Altech PIR6W-1PS-12VDC-O.
Master Electronics
Datasheet4 pages10 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Descriptions
Descriptions of Altech PIR6W-1PS-12VDC-O provided by its distributors.
Altech PIR6W-1PS-12VDC-O Interface Relay, SPST, 1NO, 12VDC Input, 2A Max/24VDC Output, PIR6W Series
SSR RELAY SPST-NO 2A 1.5-32V
Interface relay, SPST(1NO)
1.5V~32V 2A 12V