Altech PIR6W-1PS-12VDC-C
Spst-no Solid State Relay Screw Din Rail Transistor, 1 A, 60 V DC, 230 V AC
Datasheet
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Altech PIR6W-1PS-12VDC-C.
Master Electronics
Datasheet4 pages10 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Descriptions
Descriptions of Altech PIR6W-1PS-12VDC-C provided by its distributors.
Altech PIR6W-1PS-12VDC-C Interface Relay, SPST, 1NO, 12VDC Input, 1A Max/48VDC Output, PIR6W Series
SSR RELAY SPST-NO 1A 1.5-60V
Interface relay, SPST(1NO)
DC 1.5V~60V 1A 12V DIN