Altech PIR4-120AC-00LV
Industrial Relay, Relay Socket Combo; R4 120VAC Coil, 6A, 250VAC/24VDC
Datasheet
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Altech PIR4-120AC-00LV.
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet79 pages12 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Descriptions
Descriptions of Altech PIR4-120AC-00LV provided by its distributors.
Altech PIR4-120AC-00LV Relay Socket Combo, R4 - GZM4, 120V AC Coil, 6A, 250VAC/24VDC, M93G Module
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 6A 120V