Altech PIR4-024DC-00LD
Industrial Relay, Relay Socket Combo; R4 24VDC Coil, 6A, 250VAC/24VDC
Datasheet
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Altech PIR4-024DC-00LD.
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet79 pages12 years ago
Inventory History
3 month trend:
-14.08%
Descriptions
Descriptions of Altech PIR4-024DC-00LD provided by its distributors.
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 6A 24V