Altech PIR2-120AC-00LV
Industrial Relay, Relay Socket Combo; R2 120VAC Coil, 12A, 250VAC/24VDC
Datasheet
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Altech PIR2-120AC-00LV.
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet79 pages12 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Descriptions
Descriptions of Altech PIR2-120AC-00LV provided by its distributors.
Altech PIR2-120AC-00LV Relay Socket Combo, R2 - GZM2, 120V AC Coil, 12A, 250VAC/24VDC, M93G Module
RELAY GEN PURPOSE DPDT 12A 120V