Altech PIR2-024DC-00LD
Industrial Relay, Relay Socket Combo; R2 24VDC Coil, 12A, 250VAC/24VDC
Datasheet
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Altech PIR2-024DC-00LD.
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet79 pages12 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Descriptions
Descriptions of Altech PIR2-024DC-00LD provided by its distributors.
RELAY GEN PURPOSE DPDT 12A 24V