Altech PI6-1P-24VDC
Altech PI6-1P-24VDC Miniature relay, SPDT 24VDC coil, 6A, 250VAC/24VDC
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Altech PI6-1P-24VDC.
Master Electronics
Datasheet4 pages12 years ago
Inventory History
3 month trend:
-30.35%
Descriptions
Descriptions of Altech PI6-1P-24VDC provided by its distributors.
Miniature relay, SPDT
Electromechanical Relay 24VDC