Altech ASR-E120AC
Altech ASR-E120AC Smart Relay, Expansion Module, 8 Digital Inputs, LCD Display, 80-265 VAC (ON)
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Altech ASR-E120AC.
Electro Sonic
Datasheet4 pages13 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.88%
Descriptions
Descriptions of Altech ASR-E120AC provided by its distributors.
Supports up to 48 I/Os (32 digital inputs and 16 digital outputs), Supply Voltage 120VAC
Smart Relay, Extension, 120Vac |Altech ASR-E120AC
Expansion Module 120V AC 12 I/O (4) Relay Outputs