Altech ALF6LB-110
Pushbutton, Panel Mount, 2500 V For 1 Minute, 10 A, Nc+no, Shrouded, Blue
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Altech ALF6LB-110.
Electro Sonic
Datasheet4 pages0 years ago
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Related Parts
Pushbutton Sw, Spst, 15A, 250Vac Rohs Compliant: Yes |E-Switch PB1973ABLKBLKEF0
Switch Push Button OFF ON DPST Rectangular Button 15A 250VAC Panel Mount Quick Connect
PUSHBUTTON SWITCH, SPST (ON)-OFF, BLACK CAP, 15A @ 250 VAC, 0.187" QC
NKK SwitchesSB63A/AT414C
SWITCH, PUSHBUTTON, DPDT, ON-LOCKDOWN (ON),NON-ILLUM, W/ RED CAP,10A,125VAC, SOLDER
NKK SwitchesSB61A/U
SWITCH, PUSHBUTTON, DPDT, ON-(ON),NON-ILLUMINATED, W/ BLACK CAP,10A,125VAC, SOLDER
NKK SwitchesSB61A/AT414C
SWITCH, PUSHBUTTON, DPDT, ON-(ON),NON-ILLUMINATED, W/ RED CAP,10A,125VAC, SOLDER
Descriptions
Descriptions of Altech ALF6LB-110 provided by its distributors.
Altech ALF6LB-110 Illuminated Metal Operator, Flush Momentary, LED Bulb, Blue, 110V AC
Push Button Oper. 30 mm,Ill., LED Fh. Hd, Mom, Blue, 110V
CONFIG SW BODY PUSHBUTTON ILLUM
Push Button, 30mm, Illuminated, Metal, Blue