Altech ALF6LB-024
Pushbutton, Panel Mount, 2500 V For 1 Minute, 10 A, Nc+no, Shrouded, 24 V, Blue
Datasheet
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Altech ALF6LB-024.
Electro Sonic
Datasheet4 pages0 years ago
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Descriptions
Descriptions of Altech ALF6LB-024 provided by its distributors.
Altech ALF6LB-024 Illuminated Metal Operator, Flush Momentary, LED Bulb, Blue, 24V AC/DC
Push Button Oper. 30 mm,Ill., LED Fh. Hd, Mom, Blue, 24V
CONFIG SW BODY PUSHBUTTON ILLUM
Push Button, 30mm, Illuminated, Metal, Blue