Altech 56.OA67S.1100N
Altech 56.OA67S.1100N Safety Relay, 2 Output Contacts, 82.5- 143.5V, TUV/ UL/ cUL
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Altech 56.OA67S.1100N.
Master Electronics
Datasheet2 pages12 years ago
RS (Formerly Allied Electronics)
Descriptions
Descriptions of Altech 56.OA67S.1100N provided by its distributors.
SAFETY RELAY, OA5667S, 110V, 2CO CONTACTS, AGNI10+0.2UMAU, IP40
Oa5667S, 110V, 2Co Contacts, |Altech 56.OA67S.1100N
Altech Safety Relay OA 5667 / OA 5667S with Output Contacts 2 and Rated Voltage of 110V. Voltage Range 82.5- 143.5V and Protection Rating of IP 40. Coil Resistance (10%)-> 15300Ω