Altech 55ES-P8-110-CU
On-delay/interval SPDT Analog Timer, 110V AC; 24V Ac/dc, Panel Mount (46X46MM)
Datasheet
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Altech 55ES-P8-110-CU.
Electro Sonic
Datasheet48 pages8 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Descriptions
Descriptions of Altech 55ES-P8-110-CU provided by its distributors.
RELAY TIME DELAY 60MIN 5A 230V