Altech 2ALMPP4LB-110
Pushbutton Operator, Illum'd Red Mushroom 40mm Head, Push-Pull, 22mm, 110 VAC
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Altech 2ALMPP4LB-110.
Master Electronics
Datasheet2 pages0 years ago
Inventory History
3 month trend:
-24.66%
Descriptions
Descriptions of Altech 2ALMPP4LB-110 provided by its distributors.
Push Button Switch Operator 22mm Red LED Illuminated Mushroom Head 110V
OPERATOR, EMERGENCY STOP SW, 40MM, RED; For Use With:Altech 22mm LED Illuminated Emergency Stop Switches; IP / NEMA Rating:NEMA 4X; Product Range:- RoHS Compliant: Yes