Molex WTDXA10SJTA-C45
Board Connector, 10 Contact(s), 2 Row(s), Female, 0.1 inch Pitch, Crimp Terminal, Locking, Receptacle
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Molex WTDXA10SJTA-C45.
IHS
Datasheet139 pages21 years ago
Inventory History
3 month trend:
-94.44%
Supply Chain
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2015-04-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions of Molex WTDXA10SJTA-C45 provided by its distributors.
Straight Cable Connector without Mountin
RECTANGULAR, 0.100"""/2.54MM, RECEPTACLE, CRIMP REMOVABLE, 10"