Aimtec AMFE305150-LN42-ST-48
AC EMC Filter 85VAC to 305VAC 1.5A Chassis Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Aimtec AMFE305150-LN42-ST-48.
IHS
Datasheet4 pages7 years ago
Sager Electronics
DComponents
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Introduction Date2019-03-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Aimtec AMFE305150-LN42-ST-48 provided by its distributors.
Single Phase EMI Filter, 305V, 47-63HzHz