Adam Tech PLF-11C1-10A-Q
EMI/RF Line Filter, 115/250VAC 10A, flanged module w/ fuse and switch
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Adam Tech PLF-11C1-10A-Q.
IHS
Datasheet2 pages3 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Introduction Date2022-05-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Adam Tech PLF-11C1-10A-Q provided by its distributors.
EMIRF LINE FILTER 115250VAC 1 POWER LINE FILTERS
Single Phase EMI Filter, 250V, 50-60Hz
LINE FLTR 115/250VAC 10A PANEL