Abracon X10CB1-18.432MHZ-T
Crystal, 18.432 MHz, SMD, 2.5mm x 2mm, 30 ppm, 10 pF, 15 ppm, X
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
AvnetX10CB1-18.432MHZ-T01K
10h
TMEX10CB118.432MH-01,000261
21h
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon X10CB1-18.432MHZ-T.
IHS
Datasheet2 pages5 years ago
Sager Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.60.00.50
Introduction Date2020-09-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Abracon X10CB1-18.432MHZ-T provided by its distributors.
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 18.432MHz Nom
Crystals Miniature Crystal SMD, Ceramic, 18.432MHZ, 10pf, 15ppm @ 25C, 30ppm -20+70C, 2.5 X 2.0 X .55mm (4 pad)
MIN XTL SMD CER 18.432MHZ 10PF