Abracon AWSZT-16.00CV-T
Ceramic Resonator 16MHz ±0.5% (Tol) ±0.3% (Stability) 30pF 40Ohm 2-Pin CSMD T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon AWSZT-16.00CV-T.
Newark
Datasheet3 pages18 years ago
3 month trend:
-10.13%
Supply Chain
Introduction Date2010-05-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Ceramic Resonator 16MHz ±0.5% (Tol) ±0.5% (Stability) 15pF 3-Pin Thru-Hole Ammo
HWZT 16 MHz Industrial Grade Without Built-in Capacitor Leaded Ceramic Resonator
Ceramic Resonator 16MHz ±0.5% (Tol) ±0.3% (Stability) 22pF 40Ohm 3-Pin CSMD T/R
ECS InternationalECS-CR2-16.00-A-TR
Ceramic Resonator 16MHz ±0.5% (Tol) ±0.3% (Stability) 40Ohm 2-Pin CSMD T/R
ECS InternationalZTA-16.00MX
Ceramic Resonator 16MHz ±0.5% (Tol) ±0.3% (Stability) 30pF 30Ohm 2-Pin Thru-Hole Bulk
ECS InternationalECS-CR2-20.00-B-TR
Ceramic Resonator 20MHz ±0.5% (Tol) ±0.3% (Stability) 15pF 40Ohm 3-Pin CSMD T/R
Descriptions
Descriptions of Abracon AWSZT-16.00CV-T provided by its distributors.
AWSZT-CV Series 16.000Mhz ±0.5% -25°C ~ 85°C 3.70mm x 3.10mm Reasonator
RESONATOR CER 16.00MHZ WOCAP SMD
30pF ¡À0.5% ¡À0.3% 16MHz 1512 3.7mm*3.1mm*1.19mm
Resonators CER RES 16.0000MHZ SMD
CER RES 10.0000MHZ T/H, HWZT-RS, RoHS
Abracon SCT
Ceramic Resonator, 16Mhz, Smd, Full Reel; Frequency:16Mhz; Oscillator Mounting:Smd; No. Of Pins:2 Pin; Resonant Impedance:40Ohm; Frequency Tolerance:± 0.5%; Product Range:Awszt-Cv Series; Operating Temperature Min:-25°C Rohs Compliant: Yes |Abracon AWSZT-16.00CV-T