Abracon ASV-14.7456MHZ-E-T
Oscillator XO 14.7456MHz ±100ppm 15pF HCMOS 60% 3.3V 4-Pin SMD T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ASV-14.7456MHZ-E-T.
JRH Electronics
Datasheet5 pages18 years ago
Datasheet5 pages18 years ago
Electro Sonic
Sager Electronics
Inventory History
3 month trend:
-12.61%
CAD Models
Download Abracon ASV-14.7456MHZ-E-T symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
SnapEDA
Footprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Introduction Date2012-09-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
SMD Crystal Oscillator 14.31818MHz 3.3V 15pF 4-Pin SMD T/R
Crystal RoHS Compliant Enable/Disable Active Oscillator 15pF 85C 15mA 0.051 1.30mm
SMD XTAL OSC MHZ 3.3V +/-100PPM -20~70C 250TR
Oscillator XO 16MHz ±100ppm 15pF HCMOS/TTL 60% 3.3V 4-Pin SMD T/R
Oscillator XO 16MHz ±100ppm CMOS 60% 3.3V 4-Pin SMD T/R
Oscillator XO 14.31818MHz ±100ppm CMOS 60% 3.3V 4-Pin SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Abracon ASV-14.7456MHZ-E-T provided by its distributors.
14.7456 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Oscillator, 14.7456 MHz, 100 ppm, SMD, 7mm x 5.08mm, 3.3 V, HCMOS, ASV
Standard Clock Oscillators XTAL OSC XO 14.7456MHZ HCMOS SMD
HCMOS/TTL Output Clock Oscillator, 14.7456MHz Nom