Abracon ASTX-H12-32.000MHZ-T
Oscillator TCXO 32MHz ±2ppm (Tol) ±2.5ppm (Stability) 15pF HCMOS 55% 3.3V 4-Pin SMD T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ASTX-H12-32.000MHZ-T.
IHS
Datasheet3 pages18 years ago
Electro Sonic
Sager Electronics
Abracon SCT
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
TCXO Oscillators The factory is currently not accepting orders for this product.
Descriptions
Descriptions of Abracon ASTX-H12-32.000MHZ-T provided by its distributors.
HCMOS Output Clock Oscillator, 0.675MHz Min, 55MHz Max, 32MHz Nom
32MHz TCXO HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
2.5 X 2.0 X 0.9MM, HCMOS TCXO 3.3V, 2.5PPM -30+75C
XTAL OSC TCXO 32.0000MHZ HCMOS, 2.5x2mm, RoHS
Abracon SCT
Oscillator, Tcxo, 32Mhz, Smd; Product Range:Astx-H12 Series; Operating Temperature Min:-30°C; Operating Temperature Max:75°C; Frequency:32Mhz; Oscillator Mounting:Smd; Supply Voltage Max:3.63V; Supply Voltage Min:2.97V Rohs Compliant: Yes |Abracon ASTX-H12-32.000MHZ-T