Abracon ASTMLPD-16.000MHZ-LJ-E-T
Oscillator MEMS 16MHz ±20ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 2.5V/3.3V 4-Pin SMD T/R
Obsolete
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ASTMLPD-16.000MHZ-LJ-E-T.
IHS
Datasheet13 pages10 years ago
Master Electronics
Sager Electronics
Abracon SCT
Supply Chain
Country of OriginThailand
Introduction Date2015-06-23
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-05-07
Related Parts
Oscillator MEMS 16MHz ±20ppm (Stability) 15pF HCMOS/LVCMOS 55% 1.8V Medical 4-Pin QFN SMD T/R
PROGRAMMABLE, LOW POWER OSCILLATOR, -40 TO 85C, 3225, 25PPM, 2.25V-3.63V, 16MHZ, OE, SMD, NRND
PROGRAMMABLE, LOW POWER OSCILLATOR, -40 TO 85C, 7050, 25PPM, 3.3V, 16.384MHZ, OE, SMD, NRND
Descriptions
Descriptions of Abracon ASTMLPD-16.000MHZ-LJ-E-T provided by its distributors.
MEMS Oscillator, 16 MHz, SMD, 2.5mm x 2mm, 20 ppm, 3 V, ASTMLP
Crystal Oscillator 16MHz 2.25 to 3.63V 15pF 4-Pin SMD T/R
Standard Clock Oscillators MEMS OSC XO 16.0000M HZ LVCMOS
MEMS OSC XO 16.0000MHZ LVCMOS, 2.5x2mm, RoHS
Abracon SCT
LVCMOS Output Clock Oscillator, 16MHz Nom