Abracon ASG-D-V-A-200.000MHZ
Oscillator VCXO 200MHz ±5ppm (Tol) ±50ppm (Stability) LVDS 55% 3.3V 6-Pin SMD Bulk
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ASG-D-V-A-200.000MHZ.
IHS
Datasheet5 pages14 years ago
Master Electronics
Abracon SCT
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Introduction Date2012-04-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Xtal Osc Xo 200.0000Mhz Lvds Smd/Bulk Rohs Compliant: Yes |Abracon ASG-D-X-A-200.000MHZ
Xtal Osc Xo 212.5000Mhz Lvds Smd/Bulk Rohs Compliant: Yes |Abracon ASG-D-X-A-212.500MHZ
Oscillator MEMS 200MHz ±25ppm (Stability) LVDS 52% 2.5V/3.3V 6-Pin QFN EP SMD T/R
Silicon Lab510ABA200M000BAG
Differential/single-ended; single frequency XO; OE pin 2 (pin 1 for CMOS); 0.1-250 MHz
Silicon Lab510ABA212M500BAG
Silicon Lab511ABA212M500AAG
SMD Crystal Oscillator 212.5MHz 3.3V 15pF 6-Pin SMD Tray
Descriptions
Descriptions of Abracon ASG-D-V-A-200.000MHZ provided by its distributors.
Xtal Osc Vcxo 200.0000Mhz Lvds/Bulk Rohs Compliant: Yes |Abracon ASG-D-V-A-200.000MHZ
Oscillator, Voltage Controlled, LVDS, 200 MHz, SMD, 7mm x 5mm, 3.3 V
VCXO Oscillators XTAL OSC VCXO 200.0000MHZ LVDS
LVDS Output Clock Oscillator, 200MHz Nom