Abracon ASFL3-27.000MHZ-EK-T
Oscillator XO 27MHz ±30ppm 15pF CMOS 60% 1.8V 4-Pin SMD T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ASFL3-27.000MHZ-EK-T.
Sager Electronics
Master Electronics
Abracon SCT
DigiKey
Inventory History
3 month trend:
-18.41%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
Footprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Introduction Date2012-09-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Oscillator XO 25MHz ±30ppm 15pF CMOS 60% 1.8V 4-Pin SMD T/R
MEMS Oscillator, 27 MHz, SMD, 3.2mm x 2.5mm, 25 ppm, 3.3 V, DSC1001
MEMS Oscillator, 27 MHz, SMD, 2.5mm x 2mm, 25 ppm, 3.3 V, DSC1001
MEMS Oscillator, 27 MHz, SMD, 5mm x 3.2mm, 25 ppm, 3.3 V, ASFLM
Oscillator MEMS 27MHz ±25ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 1.8V Automotive 4-Pin QFN SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Abracon ASFL3-27.000MHZ-EK-T provided by its distributors.
ASFL3 Series 27 MHz 5 x 3.2 mm 1.8 V ±30 ppm SMT Crystal Clolck Oscillator
Oscillator, Ceramic, Hcmos/ttl, 27.000Mhz, 30Ppm -20+70C, 5 X 3.2 X 1.6, 1.8 Vdc Rohs Compliant: Yes
CMOS Output Clock Oscillator, 27MHz Nom
Standard Clock Oscillators XTAL OSC XO 27.0000MHZ CMOS SMD
30ppm 27MHz ¡À0.003% 5mm*3.2mm*1.3mm
OSC, 27MHZ, CMOS, SMD, 5MM X 3.2MM;