Abracon ASFL3-12.000MHZ-EK-T
ASFL3 Series 12 MHz 5 x 3.2 mm 1.8 V ±30 ppm SMT Crystal Clock Oscillator
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ASFL3-12.000MHZ-EK-T.
Sager Electronics
Master Electronics
Abracon SCT
DigiKey
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
Footprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Related Parts
Oscillator, 11.0592 MHz, 30 ppm, SMD, 5mm x 3.2mm, 1.8 V, CMOS, ASFL3
Mems Oscillator, Low Power, -40C-105C, 25Ppm4 Vdfn 3.2X2.5X0.9Mm Tube
Oscillator MEMS 12MHz ±25ppm (Stability) 40pF CMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V Automotive 4-Pin VDFN SMD Tube
MEMS Oscillator, 12 MHz, SMD, 5mm x 3.2mm, 25 ppm, 3.3 V, DSC1001
VCXO +/-30PPM-20~70C +/-100PPM APR +/-140PPM FCR 3.3V 250 TR
Descriptions
Descriptions of Abracon ASFL3-12.000MHZ-EK-T provided by its distributors.
Oscillator, Ceramic, Hcmos/ttl, 12.000Mhz, 30Ppm -20+70C, 5 X 3.2 X 1.6, 1.8 Vdc Rohs Compliant: Yes
Oscillator XO 12MHz ±30ppm 15pFCMOS 60% 1.8V 4-Pin SMD T/R
CMOS Output Clock Oscillator, 12MHz Nom
Standard Clock Oscillators XTAL OSC XO 12.0000MHZ CMOS SMD
1.8V ¡À30ppm 12MHz 5mm*3.2mm*1.3mm