Abracon ASFL1-24.000MHZ-EK-T
Oscillator Xo 24MHZ ±30PPM 15PF Hcmos/ttl 60% 3.3V 4-PIN SMD T/r
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ASFL1-24.000MHZ-EK-T.
IHS
Datasheet2 pages18 years ago
Datasheet2 pages18 years ago
element14
Sager Electronics
Electro Sonic
3 month trend:
+7.88%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
Footprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Related Parts
Oscillator XO 25MHz ±30ppm 15pF HCMOS/TTL 60% 3.3V 4-Pin SMD T/R
Oscillator XO 24MHz ±25ppm 15pF CMOS 55% 3.3V 4-Pin SMD T/R
24MHz MEMS (Silicon) CMOS Oscillator 1.8 V ~ 3.3 V Standby (Power Down) 4-SMD, N
Standard Clock Oscillators MEMS Oscillator, Low Power, -40C-85C, 25ppm
Oscillator MEMS 24MHz ±25ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V Automotive 4-Pin QFN SMD T/R
MEMS Oscillator, 24 MHz, SMD, 3.2mm x 2.5mm, 25 ppm, 3.3 V, DSC1001
Descriptions
Descriptions of Abracon ASFL1-24.000MHZ-EK-T provided by its distributors.
OSCILLATOR, CERAMIC, HCMOS/TTL, 24.000MHZ, 30PPM, 5 X 3.2 X 1.6, 3 VDC
Oscillator, 24 MHz, 30 ppm, SMD, 5mm x 3.2mm, HCMOS/TTL, 3.3 V, ASFL1 Series
Oscillator; Frequency:24MHz; Frequency T; Frequency:24MHz; Frequency Stability:± 30ppm; Supply Voltage:3.3V; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; Load Capacitance:30pF; No. of Pins:4; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Accuracy:± 30ppm; Output Frequency:24MHz; Resonator Case:SMD; Series:ASFL; Supply Voltage:3.3V
Oscillator, 24Mhz, 5 X 3.2Mm, Hcmos/Ttl; Rango De Producto:Serie Asfl1; Frecuencia Nom.:24Mhz; Estabilidad De Frecuencia +/-:30Ppm; Tensión De Alimentación Nom.:3.3V; Encapsulado Del Oscilador:Smd, 5Mm X 3.2Mm; Frecuencia:24Mhz |Abracon ASFL1-24.000MHZ-EK-T