Abracon ASEDV-16.000MHZ-LR-T3
Standard Clock Oscillators OSC XO 16.000MHZ 1.6V - 3.6V CMOS SMD
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ASEDV-16.000MHZ-LR-T3.
Master Electronics
Datasheet7 pages3 years ago
JRH Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Introduction Date2023-05-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Descriptions
Descriptions of Abracon ASEDV-16.000MHZ-LR-T3 provided by its distributors.
SMD Crystal Oscillator 16MHz 1.6V to 3.63V 15pF 4-Pin CSMD T/R