Abracon AOCJY-10.000MHZ-F
Oscillator VC-OCXO 10MHz ±0.03ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 3.3V 5-Pin SMD Tray
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon AOCJY-10.000MHZ-F.
Electro Sonic
Datasheet7 pages3 years ago
Sager Electronics
element14 APAC
Abracon SCT
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
Download Abracon AOCJY-10.000MHZ-F symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Introduction Date2009-01-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Oscillator VC-OCXO 10MHz ±5ppb (Stability) 15pF CMOS 55% 3.3V 5-Pin Thru-Hole Tray
Oscillator VC-OCXO 10MHz ±0.05ppm (Stability) 15pF CMOS 55% 5V 4-Pin Thru-Hole Tray
Descriptions
Descriptions of Abracon AOCJY-10.000MHZ-F provided by its distributors.
Ocxo, 10Mhz, Cmos, Smd, 25.4Mm X 22.1Mm Rohs Compliant: Yes |Abracon AOCJY-10.000MHZ-F
0V~3.465V -150dBc/Hz@ 10MHz 3.135V 3.465V 15pF 10MHz SMD 25.4mm*22mm*12.7mm
CMOS Output Clock Oscillator, 1MHz Min, 100MHz Max, 10MHz Nom
XTAL OSC VCOCXO 10.0000MHZ CMOS, 25.4x22mm, RoHS
Abracon SCT
OCXO 25X22 5-SMD 10MHZ 30PPB -40