Abracon AIUR-09-220M
Inductor Power Unshielded Drum Core 22uH 20% 2.52KHz Ferrite 2.4A 0.092Ohm DCR RDL
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon AIUR-09-220M.
IHS
Datasheet2 pages6 years ago
Electro Sonic
Abracon SCT
Sager Electronics
Inventory History
3 month trend:
-1.05%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-07-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
General Purpose Inductor, 22uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5140
Inductor Power Unshielded Wirewound 22uH 20% 1KHz Ferrite 3A 0.08Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 22uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3535
Inductor Power Molded Wirewound 22uH 20% 100KHz Alloy Sponge Powder 2.5A 0.17Ohm DCR T/R
Inductor Power Wirewound 22uH 20% 100KHz Ferrite 1.95A 100mOhm DCR Automotive Blister T/R
Descriptions
Descriptions of Abracon AIUR-09-220M provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 22uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core
Ind 22.00 Uh 2.400 A 92.00 Mohm/ Bulk Rohs Compliant: Yes |Abracon AIUR-09-220M
Power Inductors - Leaded FIXED IND 22UH 2.4A 92 MOHM TH