Abracon AIUR-02H-561K
Ind 560.00 Uh 0.300 A 830.00 Mohm/ Plate Rohs Compliant: Yes |Abracon AIUR-02H-561K
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon AIUR-02H-561K.
Master Electronics
Datasheet3 pages7 years ago
Electro Sonic
Sager Electronics
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
TAIYO YUDENLHL08TB561K
Inductor Power Wirewound 560uH 10% 796KHz 25Q-Factor Ferrite 0.35A 1.5Ohm DCR RDL Ammo
General Purpose Inductor, 560uH, 10%, 1 Element, SMD, 1812
Inductor Power Unshielded Wirewound 560uH 10% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 0.3A 2.5Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 560uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 0.33A 1.9Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 560uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2019
General Purpose Inductor, 560uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3225/1210
Descriptions
Descriptions of Abracon AIUR-02H-561K provided by its distributors.
Ind Power 560uH 10% 790KHz 30Q-Factor Ferrite 640mA RDL
General Purpose Inductor, 560uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Power Inductors - Leaded FIXED IND 560UH 300MA 830 MOHM