Abracon AFS20A20-1227.60-T3
1.6DB 50¦¸ 1.228GHZ 20MHZ SMD-2016-4P 2MM*1.6MM*900¦ÌM
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon AFS20A20-1227.60-T3.
Electro Sonic
Datasheet4 pages11 years ago
Abracon SCT
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Introduction Date2013-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Abracon AFS20A20-1227.60-T3 provided by its distributors.
SAW Filter 1227.6MHz 3dB 50Ohm SMD 4 Pin SMT T/R
FILTER SAW 722MHZ 5SMD, 5-SMD, No Lead , RoHS
Abracon SCT
Signal Conditioning FILTER SAW 1.228GHZ 4SMD