Abracon AFS20A02-1575.42-T3
Saw Filter 1575.42Mhz 2 1.2Db/ Tape & Reel (Tr) Rohs Compliant: Yes |Abracon AFS20A02-1575.42-T3
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon AFS20A02-1575.42-T3.
IHS
Datasheet4 pages18 years ago
Abracon SCT
Inventory History
3 month trend:
-54.35%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Introduction Date2013-01-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 months ago)
LTB Date2026-01-30
Descriptions
Descriptions of Abracon AFS20A02-1575.42-T3 provided by its distributors.
SAW Filter 1575.42MHz 1.6dB 50Ohm SMD 4 Pin SMT T/R
FILTER SAW 2.436GHZ 5SMD, 5-SMD, No Lead , RoHS
Abracon SCT
SAW Filter, 1 Function(s), 1575.4MHz, 4 Pin(s)
Signal Conditioning FILTER SAW 1.575GHZ 4SMD
Abracon AFS20A02 3 V , 1.575GHz