Abracon AFS14A72-2436.00-T3
SAW Filter, 2.436 GHz, Wireless Communication, Remote Control, Cellular Phones, 5 Pins, SMD
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon AFS14A72-2436.00-T3.
IHS
Datasheet4 pages18 years ago
Electro Sonic
Abracon SCT
Inventory History
3 month trend:
-72.08%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
SnapEDA
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Abracon AFS14A72-2436.00-T3 provided by its distributors.
AFS14A72 Series 2436 MHz 3.5 dB Loss SMT SAW Filter 1.4 x 1.1 x 0.7 mm
Saw Filter, 2.436Ghz, Smd-5 Rohs Compliant: Yes |Abracon AFS14A72-2436.00-T3
SAW Filter 2436MHz 4.4dB 50Ohm SMD 5 Pin SMT T/R
FILTER SAW 1.228GHZ 4SMD, 4-SMD, No Lead , RoHS
Abracon SCT
Saw Filter, 1 Function(S), 2436Mhz, 5 Pin(S)
Signal Conditioning 2.436 GHZ 5SMD
Abracon AFS14A72 3 V , 2436MHz
声表面波滤波器, SAW, 2.436GHZ, SMD-5;