Abracon AFS14A34-1588.66-T3
SAW Filters, Low Insertion Loss, 1.571.42GHz to 1.60589GHz, 5 Pins, 0604 [1411 Metric]
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon AFS14A34-1588.66-T3.
IHS
Datasheet4 pages7 years ago
JRH Electronics
Sager Electronics
Abracon SCT
Inventory History
3 month trend:
-25.21%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Introduction Date2013-01-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Abracon AFS14A34-1588.66-T3 provided by its distributors.
AFS Series 1.589 GHz 34 MHz Bw 1.7 dB Loss Surface Mount Saw Filter
SAW Filter 1588.66MHz 2.5dB 50Ohm SMD 5 Pin SMT T/R
FILTER SAW 869MHZ 6SMD, 6-SMD, No Lead , RoHS
Abracon SCT
Signal Conditioning 1588.66 MHZ 2.5DB 500 HM
RS APAC
SAW FILTER, 1.58866GHZ, SMD-5; Centre Frequency: 1.58866GHz; Pass Band Frequency: -; SAW Filter Applications: Wireless Communication, Remote Control, Cellular Phones; No. of Pins: 5Pins; Filter Case Style: SMD; Product Range: -; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)