Abracon ADFC18-2450.00-A-T
RF Filter Band Pass 2450MHz 2400MHz to 2500MHz 1.8dB 50Ohm SMD 4Pin 0603 T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ADFC18-2450.00-A-T.
Electro Sonic
Datasheet2 pages17 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Introduction Date2012-12-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Abracon ADFC18-2450.00-A-T provided by its distributors.
Active Filter Single Band Pass 2450MHz 4-Pin SMD T/R
Ceramic Bpf, 1 Section(S) Min, 1 Section(S) Max, 2450Mhz
Signal Conditioning FILTER BANDPASS 2450MHZ WLAN SMD
RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 0603