Abracon ADCR-X02R7SA126MT
Electric Double Layer Capacitor, 2.7V, 20% +Tol, 20% -Tol, 12000000uF, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ADCR-X02R7SA126MT.
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Descriptions
Descriptions of Abracon ADCR-X02R7SA126MT provided by its distributors.
SUPER Capacitor, 12F, 20%, 2.7V, RADIAL;
CAP 12F 2.7V THROUGH HOLE
12F 2.7V TH 5MM SUPER CAP
SUPER CAP, 12F, 20%, 2.7V, RADIAL; Capacitance:12F; Voltage(DC):2.7V; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Capacitance Tolerance:± 20%; Lead Spacing:5mm; Lifetime @ Temperature:-; Capacitor Case / Package:-; ESR:0.06ohm RoHS Compliant: Yes