Abracon ADCN-T02R7SA127Q
Electric Double Layer Capacitor, 2.7V, 30% +Tol, 10% -Tol, 120000000uF, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ADCN-T02R7SA127Q.
Inventory History
3 month trend:
-9.65%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions of Abracon ADCN-T02R7SA127Q provided by its distributors.
Supercapacitor, 120 F, 2.7 V, Snap-In, -10%, +30%, 10 mm, Through Hole, 0.0105 ohm, 22 mm