Abracon ADCN-T02R7SA107Q
Electric Double Layer Capacitor, 2.7V, 30% +Tol, 10% -Tol, 100000000uF, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ADCN-T02R7SA107Q.
Inventory History
3 month trend:
+211%
Descriptions
Descriptions of Abracon ADCN-T02R7SA107Q provided by its distributors.
Supercapacitor, 100 F, 2.7 V, Snap-In, -10%, +30%, 10 mm, Through Hole, 0.0112 ohm, 22 mm