Abracon ADCN-S03R0SA367M
Electric Double Layer Capacitor, 3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 360000000uF, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ADCN-S03R0SA367M.
Introduction Date2024-11-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions of Abracon ADCN-S03R0SA367M provided by its distributors.
SUPER CAP, 360F, 20%, 3V, SNAP-IN;
CAP 360F 2.7V THROUGH HOLE