Abracon ACAG0301-2450-T
Ceramic Chip Antenna, 2.45Ghz, 50 Ohm Rohs Compliant: Yes
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ACAG0301-2450-T.
Master Electronics
Datasheet7 pages2 years ago
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
-16.20%
CAD Models
Download Abracon ACAG0301-2450-T symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
SnapEDA
Footprint
Download
Supply Chain
Introduction Date2019-06-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Abracon ACAG0301-2450-T provided by its distributors.
ACAG0301 Series Low VSWR 2.45 GHz Ceramic Chip Antenna
Ceramic Chip Antenna Linear 50Ohm 2.45GHz SMD T/R
Antenna Chip 5.19dBi Gain 2-Pin Chip T/R
Mobile Station Antenna, 5.19dB Gain
2.4GHZ WIFI/BLUETOOTH/ZIGBEE, ISM CHIP ANT SMD, RoHS
Abracon SCT
RF ANT 2.45GHz WI-FI/BT Ceramic Chip