Abracon ABM8-32.000MHZ-B2-T
Crystal 32MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 40Ohm 4-Pin Ultra Mini-CSMD T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ABM8-32.000MHZ-B2-T.
JRH Electronics
Datasheet2 pages18 years ago
Sager Electronics
Farnell
Master Electronics
X-ON
Inventory History
3 month trend:
-73.51%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.60.00.60
Introduction Date2015-12-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Crystal 32MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 40Ohm 4-Pin CSMD T/R
Crystal 32MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 50Ohm 4-Pin CSMD T/R
Crystal 30MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 40Ohm 4-Pin Ultra Mini-CSMD T/R
CTS Components445C25D30M00000
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 30MHz Nom
Descriptions
Descriptions of Abracon ABM8-32.000MHZ-B2-T provided by its distributors.
Crystal, Standard, 32 MHz, SMD, 3.2mm x 2.5mm x 0.8mm, 50 ppm, 18 pF, 20 ppm, ABM8
ABM8 Series 32 MHz 18 pF ±20 ppm -20 to +70°C Miniature Ceramic Crystal