Abracon ABM3-29.4912MHZ-B2-T
Crystal 29.4912MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 30Ohm 2-Pin Mini-CSMD T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ABM3-29.4912MHZ-B2-T.
IHS
Datasheet5 pages4 years ago
Newark
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Abracon SCT
Inventory History
3 month trend:
-56.99%
Country of OriginSouth Korea
Introduction Date2013-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Related Parts
CTS Components445C25D30M00000
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 30MHz Nom
Crystal 28.6363MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 30Ohm 2-Pin Mini-CSMD T/R
Crystal 27MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 30Ohm 2-Pin Mini-CSMD T/R
Crystal 29.4912MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 50Ohm 4-Pin Ultra Mini-CSMD T/R
CTS Components445C25D27M00000
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 27MHz Nom
Descriptions
Descriptions of Abracon ABM3-29.4912MHZ-B2-T provided by its distributors.
Crystal, Standard, 29.4912 MHz, SMD, 5mm x 3.2mm x 1.3mm, 50 ppm, 18 pF, 20 ppm, ABM3
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 29.4912MHz Nom
Crystal, 29.4912Mhz, 18Pf, Smd; Crystal Mounting Type:Smd; Crystal Terminals:Surface Mount (Smd, Smt); Crystal Type:Standard; Esr:50Ohm; Frequency:29.4912Mhz; Frequency Stability:50Ppm; Frequency Tolerance:± 20Ppm; No. Of Pins:2 Rohs Compliant: Yes |Abracon ABM3-29.4912MHZ-B2-T