Abracon ABLS7M-18.432MHZ-B-2-T
Crystal 18.432MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 40Ohm 2-Pin HC-49/US SMD T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ABLS7M-18.432MHZ-B-2-T.
Electro Sonic
Country of OriginMainland China
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.60.00.50
Related Parts
Crystal 18.432MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 40Ohm 2-Pin HC-49/US Thru-Hole Bulk
Crystal 20MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 40Ohm 2-Pin HC-49/US SMD T/R
ECS InternationalECS-200-18-5PX-JEM-TR
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 20MHz Nom
SMD XTL MHZ +/-20PPM +/-50PPM-40~85C 20PF 250 T/R
Descriptions
Descriptions of Abracon ABLS7M-18.432MHZ-B-2-T provided by its distributors.
Crystal, Microprocessor, 18.432 MHz, SMD, 7mm x 4.1mm x 2.3mm, 50 ppm, 18 pF, 20 ppm, ABLS7M
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 18.432MHz Nom
CRYSTAL, SMD MICROPROCESSOR, 7.0X 4.1X 2.3MM, 18.432MHZ, -20C/70C, +/- 20PPM