Abracon ABLS7M-14.7456MHZ-B-2-T
Crystal, Microprocessor, 14.7456 MHz, SMD, 7mm x 4.1mm x 2.3mm, 50 ppm, 18 pF, 20 ppm, ABLS7M
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ABLS7M-14.7456MHZ-B-2-T.
Electro Sonic
Datasheet4 pages11 years ago
X-ON
Abracon SCT
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.60.00.50
Introduction Date2015-01-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Crystal 16MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 60Ohm 2-Pin HC-49/US SMD T/R
Crystal 14.7456MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 50Ohm 2-Pin HC-49/US SMD T/R
Crystal 13.5MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 60Ohm 2-Pin HC-49/US SMD T/R
CRYSTAL 16.0000MHZ 20PF TH
Descriptions
Descriptions of Abracon ABLS7M-14.7456MHZ-B-2-T provided by its distributors.
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 14.7456MHz Nom
CRYSTAL, SMD MICROPROCESSOR, 7.0X 4.1X 2.3MM, 14.7456MHZ, -20C/70C, +/- 20PPM
M49s Smd Crystal, 18pf, 20ppm @ 25c, 50ppm -20+70c, 7.0 x 4.1 x 2.3mm
CRYSTAL 14.7456MHZ 18PF SMD, 7x4.1mm, RoHS
Abracon SCT
18pF ¡À20ppm ¡À50ppm 14.7456MHz 60¦¸ HC-49 7mm*4.1mm*2.3mm