Abracon ABLS2-14.7456MHZ-D4Y-T
Crystal 14.7456MHz ±30ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 18pF FUND 50Ohm 2-Pin HC-49/US SMD T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ABLS2-14.7456MHZ-D4Y-T.
IHS
Datasheet3 pages18 years ago
Datasheet3 pages18 years ago
JRH Electronics
Newark
X-ON
3 month trend:
-11.19%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Introduction Date2011-04-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Related Parts
Crystal 14.7456MHz ±30ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 18pF FUND 50Ohm 2-Pin SMD T/R
Crystal 14.7456MHz ±30ppm (Tol) ±35ppm (Stability) 18pF FUND 50Ohm 2-Pin HC-49/US SMD T/R
Crystal 15MHz ±30ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 18pF FUND 50Ohm Automotive 2-Pin HC-49/US SMD T/R
Crystal 16MHz ±30ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 18pF FUND 50Ohm 2-Pin SMD T/R
Crystal 14.31818MHz ±30ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 18pF FUND 50Ohm 2-Pin SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Abracon ABLS2-14.7456MHZ-D4Y-T provided by its distributors.
ABLS2 Series 14.7456 MHz ±30 ppm 18 pF -40 to +85 °C SMT Microprocessor Crystal
CRYSTAL 14.7456MHZ 18PF SMD / 14.7456 MHz ±30ppm Crystal 18pF 50 Ohms HC-49/US
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 14.7456MHz Nom