ABB Control XT2HU3100BFF000XXX
ABB XT2 125A Frame 3P Thermal/Magnetic Adjustable 65k -480V w/o Lugs 100 Amp
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for ABB Control XT2HU3100BFF000XXX.
IHS
Datasheet122 pages10 years ago
Inventory History
3 month trend:
+10.53%
Supply Chain
Introduction Date2016-03-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of ABB Control XT2HU3100BFF000XXX provided by its distributors.
Xt2H 125Tma 100-500-1000 3Pfful/Csa |Abb XT2HU3100BFF000XXX
Circuit Breaker, 3-P, 100A, 600V,
Breaker-MC T-Mag 100-500-1000A
3 Pole(s), 100A, 600VAC, 500VDC, Panel Mount
XT2H 125 TMA 100-500..1000 3P F F U
ABB, XT2HU3100BFF000XXX, Molded Case Circuit Breaker, Low Voltage, Series: Tmax XT, 600/690 VAC, 100 A, 50/60 Hz Frequency, 25 kA Interrupt, XT2 125A Frame, Electronic Trip, 500 to 1000 A Trip, 3 Pole, Front Line/Load Side Connection, Double Insulated Insulation, -13 to 158 deg F, 5.12 in H x 3.54 in W x 3.25 in D Dimensions