ABB Control OT600U03
Non-fused Disconnect Switch 600A 3 Poles 600VAC, Panel Mount , UL98
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for ABB Control OT600U03.
Inventory History
3 month trend:
-54.55%
Supply Chain
Introduction Date2025-06-23
Descriptions
Descriptions of ABB Control OT600U03 provided by its distributors.
3 pole, 600 amps rated at 600 VAC, UL 98, open non-fusible disconnect switch.
NON-FUSIBLE DISCONNECT SWITCH 600A AMP 600V-AC 3P
3P Sw 600A Nf Ul98 Lh |Abb OT600U03